Turcja Wycieczki

Turcja Wycieczki 

Podziemne miasto Kaymakli – starożytna  „obowiązkowa” atrakcja

Podziemne miasto Kaymakli znajduje się w regionie Kapadocji, w odległości około 290 kilometrów od stolicy Ankary, stolicy Turcji. Dzielnica, w której się znajduje, znana jest jako Nevsehir, a najbliższym miastem jest miasto Nevsehir.

Dziś miasto liczy około 86 000 osób, a cała dzielnica zamieszkuje około 118 000 osób. Podobnie jak w przypadku większości miast, Nevsehir zaczynał jako maleńka osada, która powoli, ale pewnie rosła z biegiem lat, w tym czasie miała wielu różnych władców.

Parklot Bezpieczne Parkingi Lotniskowe

Parklot


Rezerwuj Tanie Loty Do Turcji


Kapadocja należała do imperium rzymskiego

W 333 pne za panowania Tyberiusza Królestwo Kapadocji zostało przejęte przez Imperium Rzymskie, i to w gruncie rzeczy ludzie po raz pierwszy zaczęli rzeźbić mieszkania i kościoły w pobliskich górach. W tym czasie Imperium Rzymskie było pogańską siłą, która okazała bardzo niewiele sympatii dla osób o alternatywnych przekonaniach.

Turcja Wycieczki – Podziemne miasto Kaymakli – bezpieczna przystań

Pierwszymi ludźmi, którzy zaczęli zamieszkiwać słynne rzeźbione w skale kościoły i podziemne kompleksy, byli pierwsi chrześcijanie, którzy mieli nadzieję uniknąć gniewu pogańskich Rzymian.

Ich przybycie spowodowało, że niezliczone kościoły zostały wykute w skale i skałach. Wiele osób wyrzeźbiło również swoje domy w skale, podczas gdy inni zabrali się do tworzenia rozbudowanych podziemnych miast, takich jak Podziemne Miasto Kaymakli

Turcja Wycieczki

 

Zarówno kościoły, jak i podziemne kompleksy przyciągają miliony ludzi do regionu, którzy przyjeżdżają na zwiedzanie okolicy.

Niektóre kościoły są spektakularne w środku, a wiele z nich jest pięknie ozdobionych rzeźbami i freskami, które są tak żywe dzisiaj, jak wtedy, kiedy były po raz pierwszy malowane

Miasta takie jak Podziemne Miasto Kaymakli zostały zbudowane również w celu obrony, a niektóre zastosowane strategie nieuchronnie doprowadziłyby do śmierci wielu niechcianych intruzów.

Miasta te musiały być bezpieczne, ponieważ były również wykorzystywane do przechowywania cennych towarów.

Airalo – najlepsze eSim na rynku

Po przybyciu chrześcijaństwa

 

Chrześcijaństwo zostało ostatecznie przyjęte jako oficjalna religia Cesarstwa Rzymskiego za czasów Teodozjusza I i przez pewien czas chrześcijanie mogli żyć bez obawy przed prześladowaniami.

Niemniej jednak chrześcijanie ponownie potrzebowali miejsc takich jak Podziemne Miasto Kaymakli, kiedy Persowie Sassanidów rozpoczęli najazdy w 604 r.

Później, w 647 r., Chrześcijanie byli ponownie prześladowani, ale tym razem prześladowania pochodziły od kalifatu islamskiego.

Kiedy później cesarstwo bizantyjskie przejęło ten region, natychmiast wprowadzono w życie politykę ikonoklazmu, a chrześcijanie ponownie musieli szukać schronienia w rzeźbionych w skale kościołach i ufortyfikowanych podziemnych miastach.

Ubezpieczenia Turystyczne i najtańsze OC

Punkta.pl – porównywarka OC

Turcja WycieczkiW podziemnych miastach Kapadocji

 

Turcja Wycieczki

 

W regionie jest wiele podziemnych miast, a odwiedzający je po raz pierwszy często są w zdumieniu, kiedy po raz pierwszy widzą te podziemne kompleksy. Wielu spodziewa się zobaczyć tylko kilka pokoi i tuneli, ale w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Na przykład podziemne miasto Kaymakli ma cztery poziomy.

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Kaymakli jest wyjątkowy w porównaniu do swojego najbliższego sąsiada, ponieważ ma zauważalnie niższe tunele, które są również znacznie węższe. O ile wiemy, w podziemnym mieście Kaymakli znajduje się ponad sto tuneli, ale jak dotąd tylko cztery zostały otwarte do publicznego oglądania.

Niektóre z nich są nadal używane do dziś. Na pierwszym piętrze goście znajdą stajnię, kościół i kilka pokoi.

W otwartym tunelu na drugim piętrze widać więcej pomieszczeń i jeszcze większy kościół, wraz z wieloma grobami.

Trzecie piętro wydaje się być zarezerwowane do przechowywania i do szeregu ważnych czynności, w tym do produkcji wina. Jest też obszar poświęcony topieniu miedzi.

Czwarte piętro Podziemnego Miasta Kaymakli składa się głównie z pomieszczeń magazynowych, w których znajduje się ogromna liczba garnków i glinianych słoików.

Jest ich tak wiele, że doprowadziło to historyków do przekonania, że ​​miejscowa ludność musiała cieszyć się okresem względnej stabilności i dobrobytu.

Czy chciałbyś osobiście odwiedzić Podziemne Miasto Kaymakli oraz wiele innych fascynujących atrakcji w regionie i poza nim? Zobacz nasze fantastyczne wycieczki po Turcji!Wakacyjny newsletter - odbierz 15% rabatu na walizkę

Rejs Po Bosforze

Rejs Po Bosforze

Nurkowanie W Turcji

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja

Turcja Na Własną Rękę

Turcja Na Własną Rękę