Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja

Lazurowe, czyste wody u wybrzeży Turcji to urozmaicona skrzynia skarbów zatopionych starożytnych podwodnych miast, starych wraków i kolorowe życie morskie.

Nic więc dziwnego, że rząd turecki wywiera presję, aby pozwolić początkującym i doświadczonym nurkom na zwiedzanie zatopionego historycznego miasta Kekova w pobliżu Antalyi.

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja – Wyspa Kekova, o długości 20 kilometrów, była ważnym miastem handlowym w erze Licyjskiej. Niestety seria trzęsień ziemi w II wieku zdewastowała znaczną część infrastruktury, powodując jej zatonięcie i skłaniając mieszkańców do ucieczki na bezpieczniejsze tereny.

Kekova, czyli tymianek po turecku, oferuje fascynujący wgląd w starożytne cywilizacje z domami, portem i kamiennymi schodami wznoszącymi się z wody.

W 1986 r. Rząd turecki wprowadził zakaz nurkowania, częściowo ze względów bezpieczeństwa, ale głównie dlatego, że poszukiwacze skarbów rabowali miejsca i sprzedawali wszelkie artefakty poza granicami kraju.

Turcja ogłosiła go obszarem szczególnie chronionym w 1990 r. I złożyła w 2000 r. Wniosek o wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do dziś znajduje się na liście wstępnej.

Burmistrz Antalya, Münir Karaloğlu, kieruje obecnie wysiłkami Ministerstwa Kultury i Turystyki oraz Ministerstwa Środowiska i Urbanizacji w celu złagodzenia embarga.

Podczas gdy czekamy na decyzję, jeśli masz ochotę zanurzyć się pod wodą i odkryć uroki tureckich wybrzeży, oto najlepsze miejsca do nurkowania w Turcji, aby cieszyć się wrakami statków i samolotów, kolorowymi rafami i historycznymi ruinami.

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja

1. Gallipoli: region Morza Egejskiego Północnego

Turcja ma 125 zarejestrowanych wraków wokół swojej linii brzegowej. Obfitość wraków tutaj, głównie z bitew w 1915 roku podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Wielka Brytania, korzystając z Cieśniny Canakkale, próbowała zdobyć Stambuł.

Opór turecki pokonał atak, co skłoniło Wielką Brytanię do rezygnacji z kampanii rok później. Pozostawili po sobie litanię wraków okrętów wojennych i statków dostawczych, które dziś oferują fantastyczne możliwości nurkowania.

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja Najważniejszy jest tutaj jest wrak Lundi: torpedowy statek towarowy z 15 kwietnia 1915 r., Który tętni życiem morskim, a dla bardziej wymagających jest wrak HMS Majestic który leży między 18 a 28 metrów poniżej poziomu morza

2. Cesme na półwyspie Izmir

Cesme oferuje świetną przejrzystość wody oraz bardzo rzadko występującą i różnorodną gamę gatunków morskich.

Miejsca do nurkowania, w tym tak zwaną sypialnię, spektakularną jaskinie szczególnie lubiana przez podwodnych fotografów i Split Rock na wyspie Eşek, gdzie doświadczeni nurkowie mogą zejść 45 metrów.

3. Kusadasi i Didim: popularne wakacyjne miejsca zachodniej Turcji

Jednym z bardziej niezwykłych miejsc nurkowych jest zatopiony wrak A300 Airbus w pobliżu Davutlar, w pobliżu Kusadasi. Z 44-metrową rozpiętością skrzydeł i długością 54 metrów, lokalna rada zatopiła 36-letni samolot, aby przyciągnąć międzynarodowych nurków.

Staje się obecnie sztuczną rafą dla podwodnej flory i fauny i zapewni wyjątkowe doznania nurkującym.

Podwodny świat Morza Egejskiego wokół Didim oferuje wspaniałe możliwości odkrywania życia morskiego, a także szansę przeszukania celowo zatopionego byłego statku straży przybrzeżnej.

Zbudowany w 1959 roku 70-tonowy 29-metrowy statek służył tureckiej straży przybrzeżnej do 2010 roku.

 

4. Bodrum: Gdzie to wszystko się zaczęło

Nurkowanie staje się coraz ciekawsze, im dalej na południe, tym bardziej, Bodrum nigdy nie zawodzi. Na półwyspie Bodrum znajduje się około 20 miejsc do nurkowania z dwoma wrakami statków, samolotem, ścianami, jaskiniami i szczytami.

Z głębokością nurkowania, do 30 metrów, przygotuj się, aby zobaczyć takie gatunki jak płaszczka, barakuda, tuńczyk, murena i ośmiornica.

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja – Od Wolf’s Point po wyspę Kargi miejsca do nurkowania oferują coś dla każdego, w tym 29-metrowy wrak statku towarowego SG115; Pinar 1, 37-metrowy były tankowiec tureckiej marynarki wojennej oraz ruiny samolotu C47 Dakota, byłego samolotu spadochronowego tureckich sił powietrznych.

Nurkowanie w Bodrum

5. Fethiye w śródziemnomorskiej Turcji

Niebieskie głębiny przy Fethiye kryją wspaniałe miejsce do nurkowania. Należą do nich Afkule dla tych, którzy szukają koralowców, gąbek i jaskiń. Trafnie nazwany Secret Garden to 25-metrowa jaskinia o suficie 6 metrów, a Aladdin’s Cavern to prawdziwa uczta dla oczu flory i fauny.

6. Kas oraz Kalkan: Klejnot południowego wybrzeża

Z 15 miejsc do nurkowania w tej części Morza Śródziemnego jest mnóstwo raf, ścian, podwodnych kanionów i pięknych krajobrazów.

Mówi się, że jest jednym z 10 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, możemy tu podziwiać resztki wraku statku osmańskiego i odkrywać tajemnice statku Sakarya / Duchess of York, parowca, który osiadł na mieliźnie w maju 1943 r.

Wyspa Heybeli, niedaleko Kalkan, oferuje skalisty krajobraz dla nurków do odkrycia.

7. Antalya: drugie najpopularniejsze miejsce turystyczne

 

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja – Antalya to marzenie miłośników nurkowania, ponieważ ma wszystko od A do Z, co powinna mieć podwodna lista życzeń.

Od Kemer’s Aquarium Bay, 12-metrowej podwodnej krainy cudów życia morskiego po Lighthouse Tunnel, naturalny labirynt tuneli i jaskiń, znajduje się również wrak statku Paris II, który zatonął we wrześniu 1917 roku.

U zachodniego krańca Zatoki Antalya znajdują się pozostałości wraku statku Gelindoya, uważanego za najstarszy na świecie.

Wrak, który ma swoje korzenie w epoce brązu 3000 lat temu, był pierwszym w historii studium archeologii podwodnej w Turcji, a Muzeum Archeologii Podwodnej w Bodrum pokazuje teraz odnalezione artefakty.

Najlepsze pory roku do nurkowania

Wszystkie miejsca na tej liście najlepszych miejsc do nurkowania w Turcji najlepiej odwiedzić od kwietnia do października, gdy temperatura wody morskiej wynosi od 17 ° C do 28 ° C.

W Gallipoli będzie jednak zimniej średnio w okolicach 14 ° C. W tym okresie wiele szkół nurkowych i firm jest otwartych na działalność, natomiast zamykają się w okresie zimowym, który jest poza sezonem turystycznym.

Jeżli poszukujecie również innych informacji, związanych z wyborem idealnego hotelu w Turcji, to zamieszczam linki w tekscie do najbardziej wyszukiwanych pytań. Jednym z nich jest pytanie o to, ile trwa lot do Turcji. Pytacie też równie często o Internet w Turcji.

Kolejnym bardzo częstym pytaniem padającym zwłaszcza na naszej facebookowej grupie, to pytanie o wycieczki fakultatywne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również informacje o jednej z najpiękniejszych i najsłynniejszych tureckich plaż, mianowicie o plażę Kleopatry.

Top tematem jest również temat bazarów w Side i Manavgat.

Zawsze staramy się zebrać dla Was jak najwięcej aktualnych informacji na najbardziej poszukiwane tematy, jednym z takich jest również Przewodnik po Alanyi.

 

Top 7 Miejsc Do Nurkowania Turcja


❤️ STOPKA REDAKCYJNA ❤️


?? Chcesz podróżować taniej? Kliknij w LINK i zapisz się. Poinformujemy Cię o wszystkich zniżkach i promocjach! ??


Lubisz kiedy wszystko jest zorganizowane w jednym miejscu? Wyszukaj swoje wakacje na portalu Wakacje.pl


Wolisz łowić okazje i samodzielnie organizować Wakacje? Wyszukaj je na portalu Booking.com No a ponizej tanie bilety lotnicze.


Wyszukaj Tanie Loty


Przedstawiam nasze grupy na Facbooku. Rozmawiamy tam tylko o hotelach, do których jechac a które omijac. Codziennie setki postów z wymiana informacji i opiniami o hotelach. Jesli jeszcze nie jestes z nami, to zapraszamy do wszystkich.

Turcja – Wszystko o Hotelach obecnie 107.000 członków

Egipt – Wszystko o Hotelach obecnie 23.000 członków

Tunezja – Wszystko o Hotelach obecnie 17.000 członków

Grecja – Wszystko o Hotelach obecnie 3.300 członków

Cypr – Wszystko o Hotelach obecnie 2.200 członków

Chorwacja – Wszystko o Hotelach obecnie 1.700 członków

Dominikana – Wszystko o Hotelach

Jeżeli lubisz wiedziec o najnowszych i najlepszych ofertach hotelowych zapraszamy również do obserwowania naszego fanpage Wszystko O Hotelach

Powstaje też kanał na You Tube który będzie aktywny w połowie Lutego z pierwszym filmowym materiałem z pobytu w hotelu Korumar Deluxe. Kanał nazywa się Dragosky w Hotelach a ja podczas pobytu spędzam cały ten czas na pokazywaniu wam hotelu w najdrobniejszych szczegółach. Link do kanału wkleje natychmiast jak bedzie aktywny.

Gdzie bezpiecznie zostawic samochód przy lotnisku? Tanie i sprawdzone parkingi lotniskowe.

Jak wygodnie zorganizowac transfer do hotelu? Wygodne Transfery do Hotelu

Poszukujesz ubezpieczenia Turystycznego? Ubezpieczenia Turystyczne

Rozważałes kiedykolwiek wypoczynek podczas rejsu wycieczkowego? Zapewnia niezapomniane wspomnienia, gwarantuję. Codziennie budzisz sie w innym miescie a pakujesz sie tylko raz. Rejsy Wycieczkowe

Wiza Do Turcji – Wniosek Online

Turcja Na Własną Rękę

 

Chcesz Pierwszy Wiedzieć o Nowych Promocjach?

Wyślemy Ci Je Natychmiast Kiedy Się Pojawią

Zapisz Się Teraz!

 

Dziękujemy. Będziemy W Kontakcie

Wystąpił Blad - Spróbuj Ponownie

Opinie O Hotelach Nie Udostępnią Twoich Danych Nikomu. Beda One Wykorzystane Jedynie Do Informowania O Hotelach I Promocjach