Turcja – Wycieczka 4 pory roku

Turcja – Wycieczka – Wypoczynek i Zwiedzanie 14 dniowa wycieczka

Organizator: Rainbow

Turcja - Wycieczka 4 pory roku 1

Opis oferty

Położenie

Hotele  – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 3, Finike- 1, okolice Pamukkale – 1, Kapadocja – 2).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Do dyspozycji gości: restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:

Do dyspozycji gości

Restauracja i bar

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Parklot Bezpieczne Parkingi Lotniskowe

Parklot

Program sportowy i animacyjny

Zakwaterowanie

Hotele  – skromne, położone zwykle poza centrami miast – (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya – 3, Finike- 1, okolice Pamukkale – 1, Kapadocja – 2).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Airalo – najlepsze eSim na rynku

Program

Turcja – Wycieczka Dzień 1

Wyloty z Polski. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, kolacja, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20km).

Turcja – Wycieczka Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Myry (obecnie Demre) miasta, które istniało, co najmniej od V w. p.n.e. i było jednym z najważniejszych miast Licji. W czasach rzymskich Myra miała status metropolii i była stolicą prowincji. Pozostałości starożytnej Myry znajdują się ok. 1,5km od zabudowań współczesnego miasta Demre. Na akropolu przetrwał mur obronny i tron skalny z okresu licyjskiego, zaś u podnóża akropolu – amfiteatr rzymski, uważany za największy w Licji. W mieście i w okolicy zwracają uwagę groby wykute w skałach z fasadami naśladującymi architekturę świątynną. W Demre znajduje się kościół pod wezwaniem św. Mikołaja (XIX w.), gdzie odkryto mury kościoła z IV w. z kryptą grobową, a w niej uszkodzony sarkofag, w którym pierwotnie spoczywały szczątki świętego.

Uważa się, że legenda o św. Mikołaju ma swój początek właśnie tutaj, gdzie w IV w. tutejszy biskup rozdawał anonimowo dary biednym. Następnie zwiedzimy Muzeum Cywilizacji Licyjskiej usytuowane w odrestaurowanych spichlerzach wybudowanych przez Hadriana. Zobaczymy tam pozostałości ruin starożytnego miasta Andriake -ważnego portu Demre, zrekonstruowany statek z amforami, cysterny i wiele innych zabytków świadczących o świetności tego regionu. Udamy się również na 1,5-godzinny rejs statkiem na wyspę Kekova (płatny dodatkowo ok. 22 EUR). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Finike Trasa ok. 250km

Zapłać za wakacje w wygodnych ratach

Turcja – Wycieczka Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Afrodyzji, jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych. Nazwa miasta pochodzi od imienia greckiej bogini miłości Afrodyty, która miała tu swą świątynię. Zwiedzimy ruiny dawnego miasta: świątynię, stadion, pałac biskupi, łaźnię Hadriana. Po obiedzie przejazd w kierunku Pamukkale i spacer po ruinach Hierapolis – antycznego uzdrowiska. Będziemy mieli okazję zrelaksować się na białych trawertynach, ze względu na kolor zwanych Bawełnianą Twierdzą.

To niezwykła kaskada wapiennych tarasów i naturalnych basenów napełnionych wodą z gorących źródeł (dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry płatne dodatkowo ok. 10 EUR) Po obiadokolacji możliwość udziału w pokazie wirujących derwiszy (płatny dodatkowo ok. 16 EUR), wizyta w sklepie z tekstyliami. Zakwaterowanie w hotelu z basenem z wodami termalnymi w Pamukkale lub okolicy. Trasa ok. 350km

Punkta.pl – porównywarka OC

Turcja – Wycieczka Dzień 4

Po śniadaniu przejazd w kierunku magicznej Kapadocji. Po drodze zobaczymy Sultanhani XIII-wieczny Karavanseray, który powstał z fundacji sułtana Alaeddina Keykobada na ważnym szlaku handlowym. Przejazd do hotelu w Kapadocji. Czas na zakupy wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo ok. 29 EUR) lub wizyta w hamamie – łaźni tureckiej (płatna dodatkowo ok. 28 EUR). Trasa ok. 600km.

Turcja – Wycieczka Dzień 5

Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (płatne dodatkowo, na potwierdzenie ok. 175 EUR lub offroad jeepami o wschodzie słońca 55 EUR). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO).

Popołudniu wizyta w podziemnym mieście Ç ardak, zamieszkiwanym niegdyś przez prześladowanych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Przed powrotem do hotelu odwiedzimy pracownię garncarstwa, gdzie zobaczymy proces powstawania pięknych wyrobów ceramicznych, z których słynie ten region.. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Kapadocji. Trasa ok. 200km

Wakacyjny newsletter - odbierz 15% rabatu na walizkę

Turcja – Wycieczka Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi – “ojczyzny Mevlany” – założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do Antalyi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Turcja – Wycieczka Dzień 7

Po śniadaniu odwiedzimy starożytne miasto Perge- najważniejsze miasto starożytnej Pamfilii, będące miejscem narodzin słynnego matematyka i astronoma – Apoloniusza. W I i II wieku Perge należało do najpiękniejszych miast Azji Mniejszej, natomiast w V wieku było już siedzibą biskupa (chrześcijaństwo w Perge rozpowszechnione zostało dzięki wizycie św. Pawła).

Popołudniu udamy się w malownicze okolice wodospadu Karpuzkaldı ran- popularnego miejsca piknikowego. Następnie pojedziemy do centrum Antalyi- spacer po klimatycznej starówce Kaleiç i, której historia sięga czasów rzymskich. Będzie można podziwiać tradycyjną zabudowę miasta oraz zrelaksować się przy filiżance herbaty. Czas wolny. Powrót do hotelu w Antalyi, kolacja i nocleg.

Turcja – Wycieczka Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: – dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku – przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. – dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Turcja – Wycieczka Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej – śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 127 EUR/os. (płatny pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 20.10.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestały być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. W związku z tym nie będzie możliwości opłacania pakietów płatnych pilotowi oraz wycieczek lokalnych banknotami o tym nominale. Prosimy o poinformowanie Klientów.

Turcja – Wycieczka

Wycieczki fakultatywne

Pokaz Derwiszy- cena ok. 16 EUR

Noc Kapadocja- cena ok. 29 EUR

Kekova- rejs statkiem- cenaok. 22 EUR

Lot Balonem- cena ok. 175 EUR

Jeepy – cena ok. 55 EUR

Hamam – cena ok. 28 EUR

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Wizy

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest paszport ważny co najmniej 150 dni od daty wjazdu do Turcji.

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.

Uwaga! Poniższe warunki podane zostały na dzień 31.12.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga!!! Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w: RPA, Botswanie, Mozambiku, Namibii oraz Zimbabwe nie mogą uczestniczyć w imprezie ze względu na obowiązkową dla nich 14-dniową kwarantannę po przylocie do Turcji.

Uwaga! Poniższe warunki podane zostały na dzień 01.06.2021 r. i mogą ulec zmianie.

 

Zobacz Tez Liste Hoteli z Podgrzewana woda w basenach