Egipt - Wycieczki Objazdowe

Egipt – Wycieczki Objazdowe


Egipt – Wycieczki Objazdowe – Zarezerwuj Tutaj

 

Opis oferty

Organizator: Itaka Kod Oferty: WAK636767

Region

Egipt /

Opis oferty: Egipt – Wycieczki Objazdowe

Hurghada • Giza • Kair • Dolina Królów • Luksor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Abu Simbel • Asuan • Wyspa Lorda Kitchenera • HurghadaWspaniała podróż po Egipcie i najsłynniejsze miejsca kraju faraonów. Na trasie pełen kontrastów Kair z Muzeum Egipskim, symbole Egiptu: Sfinks i piramidy w Gizie. Wyrusz w rejs po Nilu od Luksoru do Asuanu luksusowym, pięciogwiazdkowym statkiem. Tak po Egipcie kiedyś podróżowali faraonowie, a dzisiaj jest to znakomity sposób na zwiedzanie. W programie rejsu jest Dolina Królów, gdzie odkryto słynny grobowiec Tutanchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu i fascynujący Asuan. Aż 3 środki transportu: samolot, autokar i statek. Po intensywnym zwiedzaniu warto wypocząć w hotelu w Hurghadzie z fantastycznej oferty ITAKI. Łącznie trasa w Egipcie: ok. 1190km, w tym rejs: ok. 200km, plus przelot wewnętrzny. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. dzień. hurghada

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do HURGHADY. Zakwaterowanie w hotelu z formułą all inclusive. Kolacja, nocleg.

2. dzień. hurghada

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.

3. dzień. hurghada – giza – kair (trasa: ok. 500km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do królewskiej nekropolii w GIZIE na przedmieściach Kairu, gdzie znajdują się największe budowle starożytnego Egiptu, w tym Sfinks i piramida Cheopsa zaliczana do siedmiu cudów świata starożytnego. Czas wolny przy piramidach. Przejazd do KAIRU. Zwiedzanie słynnego Muzeum Egipskiego. Wśród ponad 100 tys. eksponatów największe wrażenie robią mumie i skarby z grobowca Tutanchamona, które zajmują aż 12 sal. Czas wolny na bazarze Khan el-Khalili. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. dzień. dolina królów – luksor – karnak

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kairze. Przelot do Luksoru. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich DOLINY KRÓLÓW – miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutanchamona. Obiad. Zwiedzanie LUKSORU – miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Zaokrętowanie na statku. Rejs w kierunku miasta Esna. Kolacja i nocleg na statku.

5. dzień. edfu – kom ombo (trasa: ok. 170km)

Śniadanie. Rejs w kierunku Edfu, miasta, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Zwiedzanie świątyni egipskiego boga Horusa w mieście EDFU, która należy do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Niedaleko od świątyni Horusa znajduje się stanowisko archeologiczne, gdzie prowadziła prace polsko – francuska misja archeologiczna kierowana przez Kazimierza Michałowskiego. Obiad na statku. Rejs do KOM OMBO. Po południu zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi – bogowi płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi, “Dobremu Lekarzowi” o głowie sokoła. Kolacja i nocleg na statku. Rejs w kierunku Asuanu.

6. dzień. abu simbel – asuan – wyspa lorda kitchenera

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do ABU SIMBEL, dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz Faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Powrót na statek. Zwiedzanie ASUANU – słynnej Tamy Asuańskiej uważanej za jeden z cudów techniki XX w. Przejazd obok niedokończonego obelisku znajdującego się w kamieniołomie granitu. Kolos po ukończeniu miał ważyć ok. 1200 ton i mierzyć 41m, jednak prawdopodobnie powstałe pęknięcie uniemożliwiło jego ukończenie. Obiad. Rejs feluką – tradycyjną łodzią żaglową używaną już w starożytności, na WYSPĘ LORDA KITCHENERA. Znajduje się tam piękny ogród botaniczny pełen rzadko spotykanych roślin i egzotycznych ptaków. Powrót na statek. Kolacja i nocleg.

7. dzień. hurghada (trasa: ok. 520km)

Śniadanie. Wyokrętowanie. Transfer do HURGHADY. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu z formułą all inclusive. Kolacja i nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko w Hurghadzie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów: 3 na statku; 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 3 w hotelu/ w Hurghadzie i 1 w hotelu/ w Kairze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 obiady, 7 kolacji; wyżywienie w hotelu w Hurghadzie: all inclusive • przelot • przelot wewnętrzny: Kair-Luksor • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 270 USD, dzieci do 12 lat: ok. 135 USD, napiwki: ok. 40 USD. Wiza: płatna na lotnisku: 25 USD. Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych, które są niezbędne do zakupu biletów na przelot wewnętrzny. Opłaty fakultatywne: Abu Simbel: ok. 100 USD; dzieci do 12 lat – 50% zniżki. Możliwość dopłaty do all inclusive na czas rejsu: 350 PLN/os. (sezon Zima 21/22); 400 PLN/os. (sezon Lato 2022). Kolejność zwiedzania w Kairze może ulec zmianie ze względu na godziny przelotu wewnętrznego.

10 Hoteli z podgrzewana woda w basenach

Chcesz Pierwszy Wiedzieć o Nowych Promocjach?

Wyślemy Ci Je Natychmiast Kiedy Się Pojawią

Zapisz Się Teraz!

 

Dziękujemy. Będziemy W Kontakcie

Wystąpił Blad - Spróbuj Ponownie

Opinie O Hotelach Nie Udostępnią Twoich Danych Nikomu. Beda One Wykorzystane Jedynie Do Informowania O Hotelach I Promocjach