Ile Trwa Lot Do Turcji

Ile Trwa Lot Do Turcji?

 

Uśredniając lot z Polski do Turcji trwa 4h : 50 Min. Jeżeli myślicie o zorganizowanej wyprawie przez jakieś biuro podróży, to wszystko będzie zależeć od miasta wylotu z kraju i miasta docelowego w Turcji a tu już są spore różnice. Szczegóły poniżej.

Loty czarterowe czyli obsługiwane poprzez rezerwację z biur podróży z Polski do Bodrum, czyli wybrzeże Egejskie, są realizowane z następujących miast: Wrocław, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Gdańsk, Poznań.

Natomisat loty na Riwierę Turecką, są czarterowo obsługiwane praktycznie ze wszystkich polskich lotnisk: Warszawę, Łódz, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Gdańsk, Katowice, Zielona Górę oraz Rzeszów.

Portami docelowymi są najczęściej lotniska w miastachl Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir i Istambuł

Ile Trwa Lot Do Turcji 1

Czyli ile dokładniej trwa lot z Polski do Turcji?

 

  • Na południe Turcji Antalya, Bodrum lub Dalaman to ok. 3h. Z południa Polski – Katowice, Wrocław, Rzeszów to ok. 2h45min
  • z Łodzi, Bydgoszczy czy Warszawy ok. 3h
  • z Gdańska 3h15min

Liniowe Loty do Turcji z Warszawy

 

Bezpośredni lot z Polski do Turcji jest możliwy jedynie z Warszawy. Ile trwa lot z Warszawy do Turcji? Przeważnie ok. 2,5 h. do portu Istanbul New Airport

Loty do Turcji – Riwiera Egejska

 

Najważniejszym lotniskiem na Riwierze Egejskiej, a jest Port Lotniczy Bodrum-Milas (BJV), Natomiast największym lotniskiem na całym egejskim wybrzeżu jest natomiast Port lotniczy Izmir (ADB), znajdujący się około 25 km od tego miasta.

Na żadnym z tych dwóch lotnisk, nie lądują reguralne linie lotnicze, takie jak LOT i można się tam dostać jedynie z pomocą biur podróży i samolotów czarterowych.

Ile trwa lot do Turcji w region Dalaman i Marmaris?

 

ile trwa lot do Turcji

 

Lotnisko w Dalaman (DLM) znajduje się około 7 km od miasta, co sprawia, że transfer z lotniska do hotelu jest bardzo krótki.

Jeśli natomiast, wybieracie się na wakacje do Marmaris, to także najbliższym lotniskiem jest Dalaman i znajduję się około 100 km od miasta, transfer jest trochę dłuższy ale wciąż nie jest to męcząca podróż.

Lot do Turcji w te rejony trwa od 2h45min do 3h w zależności od miasta wylotu z kraju.

Riwiera Turecka – Ile trwa lot do Turcji na Riwierę

 

Najważniejszym portem lotniczym na Riwierze jest lotnisko w Antalya AYT odległe o 13 km od tej miejscowości.

Lotnisko to jest jednocześnie jednym z najważniejszych lotnisk międzynarodowych Turcji. Posiada dwa terminale międzynarodowe i jeden, obsługujący loty krajowe.

Ile trwa lot do Turcji na lotnisko w Antalya? Łatwo polecieć do Antalyi, z większości lotnisk w polsce a są to lotniska znajdujące się w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Taki lot trwa około 2h45 min z lotnisk południowej Polski do 3h15min z lotnisk na północy kraju.

Warto tutaj dodać, że jeżeli planujecie podczas pobytu zwiedzić również Kapadocję, to właśnie lotnisko w Antalyi wydaję się być najsensowniejszym rozwiązaniem.

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na nurtujące Was pytanie, ile trwa lot do Turcji.

Już bardziej jako ciekawostkę opowiem również:

Z jaką prędkością leci się samolotem do Turcji?

 

Loty pasażerskie odbywają się z prędkością 500mph czyli niecałe 850 kmh.  Prędkość ta zostaj osiągnięta na wysokości przelotowej już samolotu. Na początku oraz na zakończenie lotu prędkości są odpowiednio mniejsze.

Na jakiej wysokości leci samolot do Turcji?

 

Samoloty pasażerskie latają na wysokości pomiędzy 5 a 11 tysięcy metrów. Wartość ta zależy od tego, jakiego typu jest to samolot i na jak długich trasach lata. Im dalej tym wysokość przelotowa będzie większa.

No a kiedy szukać tanich lotów do Turcji?

 

Im wczesniej tym lepiej. Czy organizujemy wyjazd na własną rękę, czy z jakimś biurem podróży, im dalsza data wylotu, tym większy wybór tańszych opcji.

W ofertach last minute zostaje tylko to co się nie sprzedało i jeżeli nie zależy Wam na konkretnym miejscu, hotelu, bardzo wąskiej dacie i standardzie to znajdziecie mnóstwo ofert za rewelacyjnie niskie pieniądze.

Jeżeli jednak macie konkretny pomysł na wakacje, to planujcie z dużym wyprzedzeniem.  

Kuszące bazary w Side i Manavgat

Riwiera turecka – pogoda

Przewodnik po lotach z Polski do Egiptu

 

Powrót do strony głównej