Side Turcja Atrakcje

Side Turcja Atrakcje

 

Miasto Side, które zawsze jest preferowane na letnie wakacje i zawsze warte odkrycia, ponieważ jest to miasto z czasów starożytnych, należy do regionów, które należy odwiedzić i spędzić czas.

Side, którego historię można prześledzić aż do VII wieku pne, ale uważa się, że ma znacznie starszą historię, było zdominowane przez wiele imperiów, takich jak Lidia, Persja, Rzym i Seldżuk.

Ponieważ słowo Side oznacza „Granat”, uważa się, że jest to osada, której początki sięgają czasów Hetytów wraz z badaniami prowadzonymi wspólnie w tym regionie.

Według legendy bogini natury i płodności Side i jej córka udają się nad brzegi Manavgat (Melas), aby zbierać kwiaty. Side, która zerwała dla swojej córki kwiat o bardzo przyciągających wzrok kolorach, nie może się ruszyć, a jej stopy zamieniają się w korzenie drzewa.

Plotka głosi, że kwiaty zebrane przez Side należą do bogini, która jest opiekunką ludzi. Rozumiejąc swój błąd, Side powiedziała: „Dam owocom kolor krwi i stanę się symbolem życia”. Według legendy Side zamieniło się w drzewo granatu, a symbolem regionu od wieków jest granat.

Side Turcja Atrakcje 1

Starożytne miasto Side

 

Wiele budynków przetrwało od starożytnego miasta Side do dnia dzisiejszego. Z tego powodu co roku do miasta przyjeżdżają setki tysięcy ludzi. To miejsce, które nie jest zatłoczone i gości bardzo mało osób poza sezonem, w sezonie gości setki tysięcy ludzi.

Side Starożytny Teatr

 

Side Antique Theatre to jeden z obiektów, o którym nawet osoby, które tam nie chodziły, słyszały tę nazwę. Wiadomo, że ta konstrukcja, którą napotyka się po przejściu fontanny i łuków podczas wchodzenia do starożytnego miasta, ma wysokość 20 metrów i może pomieścić 15 tysięcy osób.

Kiedy typowe starożytne teatry budowano na wzniesieniach w Turcji, Starożytny Teatr w Side został zbudowany na akweduktach. 

Świątynia Apollona

 

Na końcu zabudowań zwanych ulicą Kolumnową podczas starożytnego zwiedzania Side, znajduje się Świątynia Apolla.

Uważa się, że ta świątynia, nazwana na cześć Apollina, znanego jako bóg światła, piękna i sztuki, została zbudowana w 150 r. świątynia została zdeformowana lub rozebrana podczas budowy bazyliki.

Zniszczony budynek został później odrestaurowany. Oprócz świątyni, która przyciąga dużą uwagę tych, którzy chcą obejrzeć zachód słońca, zwłaszcza wieczorem ze względu na swoje położenie nad morzem, można zobaczyć świątynie poświęcone wcześniej Matce Bogów Kybele.

Side Turcja Atrakcje

Świątynia Ateny

 

Dla Ateny, zwaną główną boginią Side, wzniesiono Świątynie z 6 kolumn na krótszym boku i 11 kolumn na długim boku konstrukcji, znajdującej się po wschodniej stronie portu. Ta budowla, która jest większa niż Świątynia Apolla, została odnowiona w 2 rne dla bogini Ateny, władczyni miasta i handlu morskiego.

Starożytne miasto Lyrbe (Seleukeia)

 

To starożytne miasto, które powinni odwiedzić ci, którzy chcą poznać inną historię. Zostało założone przez syryjskiego króla Selevkosa Nikatora, który był następcą Aleksandra Wielkiego. W mieście znajdują się dwie hellenistyczne mozaiki, których ruiny odkryto w latach 70. XX wieku. Większość historycznych budynków w mieście pochodzi z okresu hellenistycznego i rzymskiego.

Mozaika Siedmiu Mędrców

 

Mozaika, która odkryto w starożytnym mieście Lyrbe i jest przechowywana w Muzeum w Antalyi, jest bardzo cenna zarówno dlatego, że odzwierciedla rzemiosło z epoki w najlepszej jakości, jak i zawiera portrety wielu znanych filozofów. Jest wielu ludzi, którzy udają się do Muzeum Antalyi po wycieczce po starożytnym mieście Lyrbe tylko po to, aby zobaczyć tę mozaikę.

Wyszukaj Hotele w pobliżu miasta Side

 


❤️ STOPKA REDAKCYJNA ❤️


Chcesz podróżować taniej? Kliknij w LINK i zapisz się. Poinformujemy Cię o wszystkich zniżkach i promocjach!


Lubisz kiedy wszystko jest zorganizowane w jednym miejscu? Wyszukaj swoje wakacje na portalu Wakacje.pl


Wolisz łowić okazje i samodzielnie organizować Wakacje? Wyszukaj je na portalu Booking.com No a ponizej tanie bilety lotnicze.


Wyszukaj Tanie Loty


Przedstawiam nasze grupy na Facbooku. Rozmawiamy tam tylko o hotelach, do których jechac a które omijac. Codziennie setki postów z wymiana informacji i opiniami o hotelach. Jesli jeszcze nie jestes z nami, to zapraszamy do wszystkich.

Turcja – Wszystko o Hotelach obecnie 107.000 członków

Egipt – Wszystko o Hotelach obecnie 23.000 członków

Tunezja – Wszystko o Hotelach obecnie 17.000 członków

Grecja – Wszystko o Hotelach obecnie 3.300 członków

Cypr – Wszystko o Hotelach obecnie 2.200 członków

Chorwacja – Wszystko o Hotelach obecnie 1.700 członków

Dominikana – Wszystko o Hotelach

Jeżeli lubisz wiedziec o najnowszych i najlepszych ofertach hotelowych zapraszamy również do obserwowania naszego fanpage Wszystko O Hotelach

Powstaje też kanał na You Tube który będzie aktywny w połowie Lutego z pierwszym filmowym materiałem z pobytu w hotelu Korumar Deluxe. Kanał nazywa się Dragosky w Hotelach a ja podczas pobytu spędzam cały ten czas na pokazywaniu wam hotelu w najdrobniejszych szczegółach. Link do kanału wkleje natychmiast jak bedzie aktywny.

Gdzie bezpiecznie zostawic samochód przy lotnisku? Tanie i sprawdzone parkingi lotniskowe.

Jak wygodnie zorganizowac transfer do hotelu? Wygodne Transfery do Hotelu

Poszukujesz ubezpieczenia Turystycznego? Ubezpieczenia Turystyczne

Rozważałes kiedykolwiek wypoczynek podczas rejsu wycieczkowego? Zapewnia niezapomniane wspomnienia, gwarantuję. Codziennie budzisz sie w innym miescie a pakujesz sie tylko raz. Rejsy Wycieczkowe