Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu

 

 

Egipt słynie z niesamowitych plaż nad Morzem Czerwonym, co czyni go ulubionym miejscem miłośników nurkowania. Słynne Morze Czerwone z kolorowymi koralowcami i stworzeniami morskimi rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża Egiptu.

Nurkowanie w Egipcie to wyjątkowa aktywność, której powinieneś doświadczyć przynajmniej raz w życiu. Blue Hole Egypt, położone w Dahab, to miejsce, które trzeba odwiedzić, aby cieszyć się nurkowaniem, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą.

Morze Czerwone jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie ze względu na czystą, błękitną wodę, różne gatunki ryb i ponad 200 różnych gatunków koralowców, które nadały mu nazwę „Morze Czerwone”.

Egipt - Rafy Koralowe Przy Hotelu 1

Egipt ma nie tylko wschodnie wybrzeże, jakim jest Morze Czerwone, ale także słynie z północnego wybrzeża Morza Śródziemnego. Położenie pomiędzy tymi dwiema głównymi liniami brzegowymi sprawia, że Egipt jest najlepszym miejscem dla płetwonurków na całym świecie.

Egipt to nie tylko słynna Hurghada czy Sharm El Sheikh, ale jest też mnóstwo innych niesamowitych miejsc do nurkowania, które warto odwiedzić. Oto niektóre z najbardziej niesamowitych miejsc do nurkowania w Egipcie.

Egipt - Rafy Koralowe Przy Hotelu 2


Dahab

Dahab to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc do nurkowania w Egipcie. Dzięki słynnym trzem biegunom i niebieskiej dziurze Dahab jest ulubionym miejscem nurków.

Nawet jeśli nie jesteś zawodowym nurkiem, zawsze znajdziesz tam doświadczonych nurków, którzy zabiorą Cię na spektakularną nurkową przygodę. Z Sharm El Sheikh 80 km na południe, Dahab to miejsce, którego nie można przegapić.

Skromna i ciepła społeczność w Dahab sprawi, że poczujesz się jak w domu, a dzięki niesamowitym piaszczystym plażom i zapierającym dech w piersiach zachodom słońca nigdy nie będziesz chciał wyjeżdżać.

Najpopularniejsze miejsca do nurkowania w Dahab to popularna Blue Hole i Canyon, głęboka szczelina skalna z niesamowitymi widokami na koralowce i dużą liczbę ryb.

W nocy można spędzić czas w kawiarni beduińskiej lub w jednej z restauracji i barów przy plaży. W ciągu dnia można także wybrać się na jednodniową wycieczkę na wyspę Tiran i do rezerwatu przyrody Ras Muhammed.

Możesz łatwo podróżować do Dahab z Sharm El Sheikh, biorąc niedrogą taksówkę do Dahab. Dystans to około półtorej godziny, podziwiając niesamowitą scenerię pustyni.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Dahab – Lista Hoteli

Punkta.pl – porównywarka OC

 

Egipt - Rafy Koralowe Przy Hotelu 3

 


Hurghada

Hurghada jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych miejsc w Egipcie ze względu na piękne plaże, koralowce, miejsca do nurkowania i życie nocne.

Hurghada była kiedyś małą wioską rybacką w latach 80. Kiedy w 1980 roku rozpoczęła się regularna turystyka, Hurghada stała się jednym z największych kurortów turystycznych w Egipcie.

Jest to najlepsze i najbardziej poszukiwane miejsce dla początkujących nurków i kursów nurkowania. Słynie również z bogatego życia morskiego i zapierających dech w piersiach koralowców pokrywających dno Morza Czerwonego.

Nawet zawodowi nurkowie poczują się jak w domu, z głębszymi miejscami Hurghady i miejscami z silniejszym prądem wody. Słynne wyspy Giftun w Hurghadzie to idealne miejsca dla nurków o różnych umiejętnościach. Aso El Gouna, na północ od Hurghady, to idealne miejsce dla nurków.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Hurghada – Hotele


Marsa Alam

Marsa Alam to takie piękne miejsce w Egipcie, niedaleko niesamowitego miasta Port Ghalib. W Marsa Alam jest tak wiele miejsc, w których zdecydowanie warto nurkować i nurkować z rurką, jak Satayeh Dolphin Reef.

Możesz także wybrać się na jednodniową wycieczkę do pobliskich miejsc z Marsa Alam, takich jak wyspy Hamata, gdzie możesz z bliska odkryć piękną przyrodę w Parku Narodowym Hamata i odkryć koralowce i kolorowe gatunki ryb.

Marsa Alam jest uważana za ojczyznę nurków w Egipcie, gdyż w 2003 roku zostało otwarte międzynarodowe lotnisko w Marsa Alam, co zaowocowało wzrostem popularności Marsa Alam wśród turystów.

Możesz także odwiedzić miejsce zwane Marsa Abu Dabab, które jest główną atrakcją Marsa Alam, gdzie można zobaczyć populację diugoń. Marsa Abu Dabab jest obecnie jednym z nielicznych miejsc, gdzie te zwierzęta można zobaczyć z bliska podczas jednodniowej wycieczki. Marsa Alam to także świetne miejsce dla osób, które uwielbiają obserwować rekiny młoty.

 

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Marsa Alam – Hotele

Egipt - Rafy Koralowe Przy Hotelu 4


Szarm el-Szejk

Sharm El Sheikh to najbardziej znana miejscowość turystyczna w Egipcie i ulubione miejsce płetwonurków. Sharm El Sheikh znajduje się na krańcu półwyspu Synaj, który jest uważany za najlepsze i najpiękniejsze miejsce w Egipcie na relaks i oczywiście nurkowanie.

Rafy Shark i Yolanda to dwa najbardziej znane miejsca do nurkowania w rezerwacie narodowym Ras Mohamed. Sharm nadaje się do nurkowania na różnych poziomach, od poziomu podstawowego do profesjonalnego, co czyni go najbardziej pożądanym miejscem dla nurków.

Większość wypraw nurkowych odbywa się tam łodziami, aby nurkowie mogli odkrywać niesamowite rafy, koralowce i różne gatunki ryb. Nie przegap również okazji do zwiedzenia jednego z najsłynniejszych wraków statków na świecie, jakim jest SS Thistlegorm w pobliżu rezerwatu przyrody Ras Mohamed.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Sharm – Hotele


El Gouna

El Gouna to raj Egiptu, doświadczysz luksusu, spokoju i spokoju tego niesamowitego egipskiego miejsca. Jest starannie wykonany i zaprojektowany tak, aby wyróżniał się spośród innych kurortów w Egipcie.

Miasto znajduje się zaledwie 25 km na północ od Hurghady i jest prywatnym kurortem. Posiada szeroką gamę butikowych hoteli, prywatnych willi i domków do wynajęcia. To, co sprawia, że El Gouna jest bardziej znacząca niż inne kurorty, to poczucie ciszy i spokoju, w przeciwieństwie do ruchliwego stylu Hurghady.

 

El Gouna jest najbardziej pożądanym miejscem wśród nurków wrakowych ze względu na bliskość Sha’ab Abu Nuhas, miejsca, w którym leżą słynne wraki Chisola K, Carnatic i Giannis D.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w El Gouna – Hotele

 

 

Egipt - Rafy Koralowe Przy Hotelu 5


Safaga

Safaga znajduje się około 70 km na południe od Hurghady, znanego miejsca do nurkowania i najbardziej znanego z nurkowań przy ścianach, niesamowitych koralowców i nie tylko.

Najważniejszą rzeczą do zobaczenia dla nurków wrakowych w Safadze jest słynny wrak promu Salam, który zatonął 3 lutego 2006 roku w Morzu Czerwonym w drodze z Arabii Saudyjskiej do Safagi i przewoził około 1400 pasażerów i członków załogi.

Ras Abu Soma jest uważane za najlepsze miejsce do nurkowania w Safaga, gdzie można zobaczyć niesamowite gatunki ryb i koralowców. Zatoka Makadi jest również jednym z najlepszych miejsc dla nurków, znajduje się około 30 km na północ.

Jest prawie w połowie drogi między Hurghadą a Safagą, co daje ci szansę na łatwe przejście stamtąd.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Safaga – Hotele

 


Rezerwat przyrody Ras Mohamed

To wyjątkowe i spektakularne położenie między Zatoką Sueską a Zatoką Akaba, gdzie znajduje się rezerwat przyrody Ras Mohamed, czyni go jedynym w swoim rodzaju. Ze względu na różne zasolenie wód z obu zatok, zgromadzono tam niesamowite rafy i różne gatunki ryb, co czyni Ras Mohamed idealnym miejscem dla płetwonurków.

 

Ze względu na wyjątkową urodę tego miejsca, rząd Egiptu już w 1983 roku ogłosił go obszarem chronionym. Dla nurków nurkowanie w rezerwacie Ras Mohamed jest dozwolone tylko w określonych obszarach, a wszyscy odwiedzający muszą opuścić rezerwat przed zachodem słońca.

Shark Reef i Yolanda Reef to dwa najbardziej niesamowite miejsca do nurkowania w Ras Mohamed. Te dwie rafy są niesamowitą okazją do poznania różnych gatunków ryb z bliska. Będziesz miał okazję zobaczyć gigantyczne tuńczyki i młoty, jak nigdy dotąd.

Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu w Ras Mohamed – Hotele w pobliżu Parku

 


Mamy nadzieję, że artykuł Egipt – Rafy Koralowe Przy Hotelu był pomocny przy wyborze miejsca na wakacje. Po więcej wakacyjnych ofert, zapraszamy na naszą stronę główną – Opinie O Hotelach