Wakacje w Turcji

Wakacje w Turcji

 

Najważniejsze regiony i kurorty na Wakacje w Turcji

 

Antalya

Położona wzdłuż pięknej Riwiery Tureckiej na wybrzeżu Morza Śródziemnego Antalya to duże, tętniące życiem miasto, które wita turystów licznymi kurortami, hotelami, barami i restauracjami.

Spektakularna sceneria otacza miasto ze wspaniałymi plażami i zielonymi górami usianymi starożytnymi ruinami. Od pływania i żeglarstwa po wspinaczkę górską, zwiedzanie i rodzinną zabawę, Antalya oferuje coś dla każdego.

Spacer po Kaleiçi, Starej Dzielnicy, pozwala cofnąć się w starożytną przeszłość miasta z widokiem na stare mury miejskie, rzymskie bramy, labirynty ulic i zabytkowe budowle, w tym Wieżę Zegarową i piękne, stare kościoły, meczety i świątynie.

W sercu Starej Dzielnicy znajduje się plac Cumhuriyet, otoczony sklepami, kawiarniami, łaźniami tureckimi i ulicznymi artystami sprawiają, że to idealne miejsce na Wakacje w Turcji.

Region szczyci się też jedną z najpiekniejszych plaż w Turcji zwaną Plażą Kleopatry

A jeden z hoteli który mogę polecić bo w nim byłem, jest hotel Be Grand Resort

Marmaris

Marmaris, jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Turcji, to przepiękne miejsce z porośniętymi sosnami górami, piaszczyste plaże, turkusowe wody i zabytkowa architektura.

Położony wzdłuż Riwiery Tureckiej w południowo-zachodniej Turcji, ten wspaniały port wycieczkowy jest rajem dla turystów z wyjątkowymi możliwościami zwiedzania, sportami wodnymi, fantastyczną kuchnią i tętniącym życiem nocnym.

Marmaris oferuje tak wiele do zobaczenia i zrobienia, że odwiedzający będą rozpieszczani wyborem. Spacer brukowanymi uliczkami starej dzielnicy oferuje atrakcyjną architekturę i wizytę w XVI-wiecznym Zamku Sulejmana Wspaniałego. Różne wycieczki łodzią zabierają gości na zwiedzanie malowniczych zatok i okolicznych wiosek.

Wakacje w Turcji 1

Konne safari kłusują przez bujne lasy sosnowe, gaje pomarańczowe, tradycyjne wioski oraz wokół nietkniętych zatok i oszałamiających wodospadów, podczas gdy safari jeepami zapewnia przygody poza utartymi szlakami.

Marmaris oferuje również parki wodne dla całej rodziny i łaźnie tureckie, które zapewniają całkowite odprężenie i relaks.

Jeśli to nie wystarczy, istnieje wiele jednodniowych wycieczek z Marmaris do wyjątkowych miejsc, takich jak Dalyan, Efez, Pamukkale i Wyspa Kleopatry.

Życie nocne w Marmaris jest jednym z najbardziej ekscytujących na Wakacje w Turcji. Istnieją setki restauracji oferujących kuchnie z całego świata, od fast foodów po wyśmienitą kuchnię.

Bary i kluby znajdują się w całym mieście i wzdłuż plaż. Nie można przegapić miejsc, w których odbywają się Tureckie nocne pokazy, podczas których serwowane są tradycyjne tureckie potrawy, meze i taniec brzucha.

Marmaris jest częścią regionu Dalaman a więcej o regionie można poczytać w artykule Zwiedzamy Region Dalaman

Side

Główny port w starożytnej Pamfilii i okupowany przez Aleksandra Wielkiego w IV wieku pne, Side jest dziś malowniczym miastem klasycznych ruin i nowoczesnych kurortów z widokiem na piaszczyste plaże.

Położone na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego w prowincji Antalya na małym półwyspie, Side oferuje fantastyczne zwiedzanie, życie nocne i przygodę na świeżym powietrzu.

Główną atrakcją Side są wykopaliska starożytnych hellenistycznych i rzymskich ruin, które obejmują pozostałości kolosalnego amfiteatru, agory, bizantyjskiej bazyliki, łaźni publicznych, marmurowych kolumn i różnych świątyń. Nie może być udanych Wakacji w Turcji, bez zobaczenia tych starożytnych budowli.

Łaźnie rzymskie są teraz odrestaurowane, aby pomieścić muzeum, w którym znajduje się wiele rzymskich posągów i artefaktów. Świątynia Apolla z widokiem na plażę to spektakularny widok, zwłaszcza o zachodzie słońca.

W uroczym miasteczku Side z wąskimi uliczkami i atrakcyjnymi ogrodami znajduje się wiele restauracji, od delikatesów i pizzerii po ekskluzywne restauracje oferujące różnorodne potrawy.

Na obrzeżach miasta rzeka Manavgat oferuje wycieczki łodzią, rafting i imponujące wodospady.

 

Bodrum

Wakacje w Turcji

Bodrum, położone w prowincji Mugla w południowym regionie Morza Egejskiego w Turcji, jest miejscem starożytnego ufortyfikowanego miasta Halikarnas, w którym niegdyś znajdowały się marmurowe budynki, świątynie, posągi, brukowane ulice i Mauzoleum, jeden z Siedmiu Cudów Świata. Świat starożytny.

Po popadnięciu w ruinę miasto pozostawało spokojną wioską rybacką aż do XX wieku, kiedy tureccy intelektualiści zapewnili mu popularność poprzez swoje pisma. Dziś intrygujące ruiny Bodrum, wspaniałe plaże i kurorty na klifach przyciągają ludzi z całego świata.

Po wschodniej stronie Bodrum turyści znajdą piękną plażę z widokiem na błękitną wodę. W pobliżu plaży znajduje się mnóstwo kawiarni, barów i klubów nocnych. Po zachodniej stronie miasta znajduje się marina, centra handlowe i restauracje.

Żadna wizyta w Bodrum nie byłaby kompletna w czasie Wakacji w Turcji bez zobaczenia Zamku św. Piotra, znanego również jako Zamek Bodrum.

Zbudowany od 1402 roku przez joannitów, obecnie pełni funkcję muzeum. Inne zabytki to pozostałości Mauzoleum, starożytny amfiteatr i Brama Myndos, która była niegdyś miejscem krwawej bitwy podczas oblężenia przez Aleksandra Wielkiego.

Poza zwiedzaniem, inne rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Bodrum to wielokrotnie nagradzane Muzeum Archeologii Podwodnej w Bodrum, które mieści się w Zamku Bodrum, zabytkowe wiatraki, sauny tureckie i kąpiele błotne, windsurfing, nurkowanie i wycieczki łodzią z klubami nocnymi i szklanymi parkiety do tańca na dnie.

Ja osobiście kiedy lądowałem ostatnio w Bodrum, na swoje krótkie Wakacje w Turcji jako hotel wybrałem ten znajdujący się w Kusadasi, Hotel Korumar DeLuxe i naprawdę szkoda, że ten hotel jest tak mało popularny wśród polskich turystów. Jest natomiast bardzo popularny wśród turków i bardzo dużo turystów z Azji, myślę że z Japoni.

Kapadocja

Położona w środkowej Anatolii w Turcji Kapadocja jest najbardziej znana z bajkowego krajobrazu z niezwykłymi formacjami przypominającymi kominy, stożki, grzyby i szczyty. Jest to idealne miejsce na Wakacje w Turcji

Naturalne procesy, takie jak starożytne erupcje wulkanów i erozja, wyrzeźbiły te dziwne formacje na przestrzeni wieków, a niektóre z nich wznosiły się nawet na wysokość 40 metrów. Jednak tysiące lat temu ludzkość dodała niezwykłych akcentów do krajobrazu, rzeźbiąc domy, kościoły i podziemne miasta z miękkiej skały.

Zamieszkający region już od 1800 roku pne Hetyci i inni mieszkańcy wykuli podziemne kompleksy tuneli, szukając schronienia przed najeżdżającymi Persami i Grekami.

Znacznie później, w IV wieku naszej ery, chrześcijanie, uciekając przed prześladowaniami religijnymi z Rzymu, szukali schronienia w tunelach i jaskiniach Kapadocji. Dziś cuda natury i zabytki regionu sprawiają, że jest to popularny cel podróży.

Podczas gdy większość Kapadocji znajduje się w prowincji Nevsehir, niektóre z głównych miast jest położone w regionie to Ürgüp, Göreme, Avanos, Ortahisar i Mustafapasa.

Wiele z tych miast oferuje hotele, restauracje, kluby nocne i atrakcje, takie jak muzea, zamki skalne, bajkowe kominy, podziemne tunele, stare greckie wioski, klasztory i targi rękodzieła. Niektóre jaskinie w regionie są w rzeczywistości hotelami i służą turystom i dzięki takim przeżycią, Wakacje w Turcji są takie niezapomniane.

Wybierając resort na którymkolwiek wybrzeżu do Kapadocji jest kawałek drogi. Z pomocą przychodzą tutaj polskie firmy, które organizują wycieczki fakultatywne.

Stambuł

Wakacje w Turcji

Niegdyś stolica Imperium Osmańskiego i Bizantyjskiego, Stambuł jest dziś największym miastem w Turcji i jednym z największych na świecie.

Stambuł rozciąga się po obu stronach Bosforu, wąskiej cieśniny łączącej Azję i Europę, co czyni go jedynym miastem na świecie obejmującym dwa kontynenty. Imponująca architektura, zabytki, restauracje, sklepy, życie nocne i egzotyczna atmosfera sprawiają, że Stambuł jest jednym z najlepszych miejsc turystycznych na świecie.

Na Starym Mieście znajduje się większość imponujących zabytków miasta, w tym Hagia Sophia, Błękitny Meczet i Pałac Topkapi.

Kolejną ważną dzielnicą jest Nowe Miasto, znane ze współczesnych atrakcji, drapaczy chmur i centrów handlowych. Beyoglu i Galata to popularne strefy życia nocnego i rozrywki, podczas gdy w rejonie Bosforu znajdują się piękne pałace, nadbrzeżne rezydencje i parki miejskie.

W Stambule nie brakuje ekscytujących rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Zakupy, których nie można przegapić, to Grand Bazaar, jeden z najstarszych i największych zadaszonych rynków na świecie.

Wizyta w łaźni tureckiej to także świetny sposób na poznanie lokalnej kultury. Życie nocne w Stambule obfituje w liczne restauracje, puby i kluby nocne na każdą kieszeń i preferencje.

Być może zainteresuje Was także kilka innych artykułów na naszej stronie. Wilele z nich nie dotyczy hoteli, ale sa to sprawy związane z wyjazdem. Ważne w podróży.

Airalo eSim – Opinie