Filmy z Hoteli

Internet w Egipcie

Internet w Egipcie – Porównujemy przedpłacone eSim oraz Sim karty w Egipcie

 

Wybierasz się wkrótce do Egiptu? Kraina tajemniczych faraonów, Sahara, Morze Czerwone i majestatyczny Nil zadziwią Cię, ale nie daj się złapać na wysokich opłatach roamingowych.

Szukasz sposobów na pozostanie w kontakcie, i mieć internet w Egipcie od pierwszych chwil,  podczas podróży do Egiptu? To najlepszy przewodnik, jak pozostać w kontakcie podczas podróży.

Znajdziesz to wszystko o zakupie karty SIM do Egiptu, gdzie kupić kartę SIM, aktualne ceny na marzec 2023, najlepszą sieć 4G/5G w Egipcie.


Powiązane – 5 najciekawszych hoteli w Egipcie


Przede wszystkim lokalna karta SIM typu prepaid jest 9/10 razy tańszym sposobem na uzyskanie dużej ilości danych w telefonie.

Natomiast  karty eSim do Egiptu to najłatwiejszy sposób na pozostanie w kontakcie podczas wizyty w Egipcie. Istnieje wiele innych opcji, takich jak zagraniczne plany transmisji danych, przenośne urządzenia WiFi i międzynarodowe karty SIM, porównam je wszystkie.

 

Osobiście wolę lokalną przedpłaconą kartę SIM dla Egiptu niż kożytanie z roamingu, ponieważ jestem użytkownikiem dużej ilości danych, a te karty SIM gwarantują najbardziej przystępne stawki oraz najlepszą mobilną prędkość transmisji danych i połączenie sieciowe. Jest też nowoczesna alternatywa o czym zaraz.

Przy okazji przypomnienie, że zagraniczne plany transmisji danych ograniczają prędkość Internetu.

Zakup karty SIM w Egipcie jest dość łatwy, szybki i tani! Jednak zainstalowanie eSim zajmuje tylko 2 minuty, a wszystko załatwiasz online.

Posiadanie działającego połączenia danych znacznie ułatwia podróżowanie do Egiptu. Pomyśl o zamówieniu transferu lub znalezieniu pobliskiej restauracji z dobrymi ocenami. 

Nie polegaj na publicznym Wi-Fi, po pierwsze Wi-Fi w Egipcie nie jest niezawodne. Przeważnie jest albo bardzo wolne, albo w ogóle nie działa.

Po drugie, chciałbym przypomnieć, że publiczne WiFi to jednak NIEZABEZPIECZONE połączenie sieciowe, i jeśli nie Masz wyboru to zalecane jest korzystanie z VPN podczas takich połączeń.

Internet w Egipcie – najprostsze rozwiązanie to eSim

 

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na pozostanie w kontakcie podczas podróży do Egiptu w 2023 roku jest karta eSim! Zresztą nie tylko w Egipcie.

Gdziekolwiek się udasz, wystarczy doładować dla danego kraju a aplikacje instalujesz tylko raz. Koniec z wymienianiem fizycznych kart SIM i odwiedzaniem sklepu z kartami SIM. 

Kilka razy miałem sytuację, że sklepy na lotnisku były już pozamykane a ja potrzebowałem się skontaktować z pilnie z rodziną lub z moim transferem do hotelu. Spójrz na następujące oferty kart eSim dla Egiptu:

1 GB danych przez 7 dni = 9,5 USD
2 GB danych przez 15 dni = 18 USD
3 GB danych przez 30 dni = 25,5 USD

Lokalni operatorzy internetu w Egipcie

 

W Egipcie jest 4 głównych dostawców mobilnego internetu:

  • Vodafone
  • Etisalat
  • Orange
  • We

Wszyscy Ci operatorzy telefonii komórkowej sprzedają turystom przedpłacone karty SIM.

My radzimy, aby w przypadku gdy wybierasz tradycyjną egipską kartę SIM, aby kupić ją w oficjalnym sklepie detalicznym jednego z operatorów mobilnego Internetu, a nie w jakimkolwiek przypadkowym sklepie z telefonami komórkowymi.

Mają najlepsze oferty, najlepsze porady, a jeśli coś pójdzie nie tak, problem można natychmiast naprawić.

W przypadkowych sklepach z telefonami w Egipcie sprzedają też karty SIM dla turystów, ale mają oczywiście swoją cenę.

Można nawet negocjować, ale czasem może wyjść sporo kłopotów. Dlatego nie jest to przez nas zalecane.

 

Rejestracja karty Sim w Egipcie

 

Jak prawie w każdym innym kraju na świecie, przy zakupie przedpłaconej karty SIM w Egipcie potrzebny jest paszport. W sklepie wezmą kopię paszportu i zarejestrują kartę SIM na numer paszportu i nazwisko.

Jest to również kolejny powód, dla którego zalecamy zakup karty SIM w Egipcie w oficjalnym sklepie detalicznym, a nie w przypadkowym sklepie z telefonami komórkowymi. Cały proces rejestracji nie powinien zająć więcej niż 5 minut.

Otrzymasz kartę SIM z nowym numerem telefonu w Egipcie. Zawsze od razu wkładaj kartę SIM do telefonu i zanim wyjdziesz ze sklepu, upewnij się, że zakupiony pakiet danych i pakiety głosowe działają i zapytaj, jak możesz sprawdzić saldo i pozostałe dane.

Kupując kartę typu eSim do Egiptu, nie musisz nic rejestrować.

Internet w Egipcie od sieci We

 

Internet w Egipcie od sieci WE, który jest zdecydowanie najmniejszym dostawcą mobilnego internetu w tym kraju. Karta SIM WE kosztuje 77 EGP (5 USD) i nie zawiera kredytów.

Oferują szeroką gamę pakietów danych mobilnych i nazywają się Nitro Prime, które są ważne przez 28 dni.

10 EGP = 625 MB do 1250 GB
20 EGP = 1375 MB do 2750 MB
40 EGP = 3250 MB do 6500 MB
70 EGP = 6250 MB do 12500 MB — 2,3 USD
100 EGP = 10 000 MB do 20 000 MB
200 EGP = 23 500 MB do 47 000 MB
450 EGP = 50 000 MB do 100 000 MB na 90 dni

Wszystkie powyższe pakiety są ważne przez 28 dni, chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystanie 1 MB aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i WhatsApp, jest liczone jako 0,5 MB. Co oznacza, że jeśli korzystasz tylko z aplikacji społecznościowych, otrzymujesz maksymalną ilość MB do wykorzystania z pakietu danych.

Normalne przeglądanie i przesyłanie strumieniowe wynosi 1 MB = 1 MB. Dlatego w powyższych pakietach mówią od X do X MB

WE Egypt ma bardzo konkurencyjne ceny pakietów danych w porównaniu do innych operatorów mobilnego internetu w Egipcie, ale czy to najlepsza karta SIM do podróżowania po Egipcie? Poczekaj, aż zobaczysz słaby zasięg ich sieci w całym kraju!

Więcej informacji można znaleźć na stronie WE Egypt.

Internet od Etisalat w Egipcie

 

Karta SIM przedpłacona Etisalat kosztuje 30 EGP (1 USD) za rejestrację i aktywację, a następnie będziesz musiał dodać jeden z następujących pakietów danych:

7 GB danych + 100 minut + 5 min międzynarodowy = 200 EGP – 6,5 USD
12 GB danych + 250 minut + 10 minut międzynarodowych = 300 EGP
25 GB danych + 250 minut + 20 minut międzynarodowych = 450 EGP
40 GB danych + 400 minut + 30 min międzynarodowy = 600 EGP — 19,6 USD

Etisalat Egypt zapewnia prostotę, brak super aplikacji i jednostek. Lubię! Jak widać karta sim prepaid w Egipcie jest bardzo tania.

Sprawdź stronę internetową Etisalat Egypt, aby uzyskać więcej informacji.

 

Internet w Egipcie od Orange.

 

Karta SIM przedpłacona aby uzyskać internet od Orange Egypt kosztuje 84 EGP i zawiera 2000 jednostek na połączenia. Orange oferuje następujące pakiety danych mobilnych na 28 dni:

do 5000 MB = 40 EGP
do 8500 MB = 60 EGP
do 12 000 MB = 80 EGP
do 20 000 MB = 120 EGP – 3,9 USD
do 36 000 MB = 200 EGP
do 90 000 MB = 400 EGP

Plany taryfowe Orange Egypt są bardzo tanie i otrzymujesz dużo danych za zaledwie kilka dolarów. Jest jednak pewien haczyk! Przedpłacone karty SIM Orange mają również Super MBS oraz Super Apps i Super Websites.

Oznacza to, że jeśli korzystasz z Super aplikacji/stron internetowych, to 1 MBS to 1 MB.

Jeśli jednak korzystasz z aplikacji, która nie jest częścią Super aplikacji, 1 MB to 2 MBS. Skomplikowane i niemożliwe do śledzenia wykorzystania danych.

Cóż, na szczęście karty SIM z danymi dla turystów są w Egipcie naprawdę tanie.

Internet w Egipcie od Vodafone

 

Vodafone Egypt oferuje 2 różne rodzaje przedpłaconych kart SIM: tak zwane karty SIM z super jednostkami i turystyczne karty SIM z po prostu dużymi pakietami danych i pakietami głosowymi.

Zapomnijmy o kartach SIM Vodafone z Super Units, ponieważ staje się to po prostu zbyt skomplikowane dla turystów szukających najlepszej przedpłaconej karty SIM w Egipcie.

Pakiety turystycznych kart SIM Vodafone Egypt:

10 GB danych + 200 minut lokalnych + 20 minut międzynarodowych = 255 EGP – 8,3 USD
30 GB danych + 200 minut lokalnych + 30 minut międzynarodowych = 505 EGP – 16,5 USD

4000 MB = 60 EGP – 2 USD
8000 MB = 100 EGP
12 000 MB = 150 EGP
20 000 MB = 2500 EGP
40 000 MB = 400 EGP – 13 USD

 

Najlepsza sieć 4G/5G w Egipcie w 2023 roku

 

WE Egipt, ma zdecydowanie najmniejszą sieć, NIE poleciłbym już karty SIM przedpłaconej WE dla Egiptu.

Wszyscy pozostali dostawcy oferują sygnał 4G w większości miejsc turystycznych w Egipcie, ale na podstawie moich własnych doświadczeń w rzeczywistości nadal istnieje duża różnica. 

Czy w Egipcie jest 5G?

 

Nie, nadal nie ma dostępnej sieci 5G dla klientów przedpłaconych w Egipcie od marca 2023 r. Została ona przetestowana przez Vodafone i mówi się, że wkrótce zostanie wdrożona, ale jak dotąd nie można jeszcze korzystać z internetu w 5G w Egipcie . Maksymalna prędkość transmisji danych w Egipcie to nadal 4G.

internet w egipcie

Internet w Egipcie – Podsumowanie

 

Kupno karty eSim do Egiptu bezpośrednio przez Internet jest najbezpieczniejszą i najwygodniejszą formą według mnie.

Oszczędza to kłopotów z uzyskaniem połączenia po przybyciu do Egiptu, oraz wielu innych potencjalnych i nie do przewidzenia po przylocie.

Jednak tym, którzy chcą kupić kartę SIM na kartę w Egipcie polecam Orange lub Vodafone.

Orange Egypt ma świetną ofertę przedpłaconych kart SIM, ale są one również skomplikowane, a śledzenie wykorzystania jest prawie niemożliwe dzięki ich tak zwanym super aplikacjom oraz super stronom internetowym i jednostkom.

Vodafone Egypt upraszcza i oferuje plany big data za zaledwie kilka dolarów, a Vodafone ma silniejszą sieć 4G w Egipcie, dlatego łatwo jest stwierdzić, że Vodafone jest najlepszą przedpłaconą, tradycyjną kartą SIM w Egipcie w 2023 roku.

Może Cię zainteresować – Nurkowanie w Egipcie

Przewodnik po lotach z Polski do Egiptu

Airalo eSim – Opinie

Odkryj ukryte klejnoty: Odsłaniając najlepsze hotele w Turcji

 

 

Chcesz Pierwszy Wiedzieć o Nowych Promocjach?

Wyślemy Ci Je Natychmiast Kiedy Się Pojawią

Zapisz Się Teraz!

 

Dziękujemy. Będziemy W Kontakcie

Wystąpił Blad - Spróbuj Ponownie

Opinie O Hotelach Nie Udostępnią Twoich Danych Nikomu. Beda One Wykorzystane Jedynie Do Informowania O Hotelach I Promocjach