Marriott Mena House

Marriott Mena House

Marriott Mena House

Marriott Mena House, 6 Pyramids Road Giza, Giza Governorate 12556, Egipt; +20 2 33773222

Żaden hotel na całej planecie nie może się poszczycić bardziej niezwykłą lokalizacją niż Marriott Mena House, tuż obok piramid w Gizie. Wiele pokoi oferuje widok na ponadczasowe kamienne zabytki.

Pierwotnie zbudowany jako królewski domek myśliwski dla Khedive Ismail w Egipcie, został przekształcony w hotel przez angielską parę i nazwany na cześć założyciela pierwszej dynastii (Menes).

Galeria Zdjęć Hotelu Marriott Mena House

Otwarty w 1886 roku, w Mena House znajdował się pierwszy egipski basen hotelowy i pole golfowe.

Oprócz licznych brytyjskich członków rodziny królewskiej, wielu celebrytów odpoczywało tam przez lata, od pisarza Sherlocka Holmesa Arthura Conana Doyle’a po Charliego Chaplina i Franka Sinatrę.

Turcja - Wszystko O Hotelach

Dogodnie zlokalizowany, jeśli chodzi o zwiedzanie piramid w Gizie i nowe Muzeum Wielkiego Egiptu, Mena House przeszedł gruntowne remonty od czasu przejęcia przez Marriott, w 2015 roku.

Egipt przyciąga turystów prawie tak długo, Stoją jak piramidy.

Starożytny grecki pisarz Herodot, duchowy ojciec pisma podróżniczego, nazwał go „darem rzeki” Nil.

Rzymscy podróżnicy rzeźbili graffiti w paranoicznych grobowcach w Valley of the Kings, pozostawiając komentarze podobne do tego, co można dziś znaleźć na Yelp lub TripAdvisor.

„Zawsze było mnóstwo nieustraszonych podróżników”, mówi Andrew Humphreys, autor „On the Nile: In the Golden Age of Travel” i „Grand Hotels of Egpyt: In the Golden Age of Travel”.

„Ale stało się to stałym krokiem po publikacji bogato ilustrowanej pracy o kraju, przygotowanej przez naukowców i artystów, którzy towarzyszyli napaści na Egipt w 1798 r.”

„Zwłaszcza od lat 80. XIX wieku liczba turystów odwiedzających Egipt gwałtownie wzrosła, gdy stało się on modnym miejscem dla turystów, którzy zwiedzili Europę i szukali kolejnej eleganckiej rzeczy”.

Jednym z efektów ubocznych dla Egiptu, który stał się kolejną ,,wielką rzeczą,, w turystyce, było pojawienie się eleganckich hoteli w górę i w dół Nilu, pałaców zaspokajających kaprysy i fantazje podróżników z epoki wiktoriańskiej.

„Biorąc pod uwagę, że naprawdę tylko bogaci mogli sobie pozwolić na podróżowanie, hotele były prawie jak prywatne kluby, w których ludzie podobnej klasy i rasy spotykali się i utrzymywali kontakty towarzyskie, a lokalne otoczenie dodawało koloru i przypraw”, wyjaśnia Humphreys.

Hotele były zwykle prowadzone przez innych Europejczyków.

Francuzi zatrzymywaliby się w hotelach francuskich, Anglicy w Angielskich – i tak dalej – oferując pweien stopień znajomości i bezpieczeństwa w kraju, który był bardzo dziwny i obcy.

„Z bezpiecznego balkonu i tarasu goście mogli obserwować rodzime życie z brandy w ręku, podczas gdy serenadę otaczał kwartet smyczkowy w rogu” – mówi Humphreys.

Były także strategicznie położone – nad rzeką Nil, nad brzegiem Morza Śródziemnego, w pobliżu piramid lub starożytnych świątyń – aby w pełni wykorzystać historyczne położenie marzycielskich widoków Egiptu.

Wiele wielkich egipskich hoteli upadło w trudnych czasach po II wojnie światowej, kiedy kryzys sueski i wojny arabsko-izraelskie spowodowały załamanie turystyki na Bliskim Wschodzie.,

Ale ten kryzys prawdopodobnie oszczędził wielu z nich kuli burzącej.

Zamiast zostać powalonym i zastąpionym przez coś bardziej nowoczesnego, znaczna liczba wiktoriańskich i edwardiańskich siedzib przetrwała do XXI wieku i ostatecznie zmartwychwstała w nowoczesnych hotelach, które są teraz jednymi z najbardziej romantycznych, intrygujących miejsc na pobyt w całym Egipcie.

Marriott Mena House to historyczny hotel, który zrobił skok w czasy współczesne.

Hotel Haydarpasha Palace

Nagradzane Hotele W Turcji

3 Najlepsze Hotele W Turcji

Partnerzy Booking.com

Hotel Tusan Resort Beach – Opinie

Chcesz Pierwszy Wiedzieć o Nowych Promocjach?

Wyślemy Ci Je Natychmiast Kiedy Się Pojawią

Zapisz Się Teraz!

 

Dziękujemy. Będziemy W Kontakcie

Wystąpił Blad - Spróbuj Ponownie

Opinie O Hotelach Nie Udostępnią Twoich Danych Nikomu. Beda One Wykorzystane Jedynie Do Informowania O Hotelach I Promocjach